V pátek 29. 5. 2026 jsme jeli na školní výlet do Svratouchu na lovecký zámeček Karlštejn. Ráno po snídani jsme se společně vydali na autobusovou zastávku do centra města. Autobus nám přijel nízkopodlažní, a tak ani vozíčkáři neměli problém nastoupit. Ve Svratouchu nás čekala nejtěžší část cesty, protože zámeček stojí na kopci, který je místy příkrý. Na Karlštejně jsme se občerstvili, někdo si dal zmrzlinu, někdo hranolky a nebo limonádu, poseděli jsme v pěkném prostředí. Zpáteční cesta k autobusu byla již rychlá, protože vedla z kopce a cesta autobusem byla bez problému. Výlet jsme si užili a těšíme se na nějaký další.
Za žáky a pedagogy ze III. třídy Miroslav Vařečka