V pátek 19. června se žáci III. třídy vypravili na výlet do Pardubic. Cílem byl tamní zámek, bílí pávi a přilehlý park. Počasí nám přálo (možná až moc) a tak cesta byla často narušena odpočinkem ve stínu nebo ochlazením vodou z kašny. Na závěr jsme se zastavili na občerstvení a zmrzlinu a následovala cesta domů. Protože byl pátek a vlak, kterým jsme měli v plánu jet do Hlinska, byl přeplněný, museli jsme počkat na další spoj. Ale domů jsme přijeli v pořádku, výlet jsme si užili a to je důležité.