Skřítkové a jejich „Vánoční besídka“

22. 12. 2023

V pátek 22. 12. nastal čas, na který jsme se všichni velice těšili - "Vánoční besídka u Skřítků ". Tomuto dni předcházelo mnoho příprav, aby vše bylo tak, jak má být. Třídu jsme si vyzdobili vánočními dekoracemi a výrobky, které Skřítkové vyrobili. Přistrojili si vánoční stromeček, zabalili vyrobené dárečky pro své blízké a zpěvem koled si navodili vánoční atmosféru. V pátek vše propuklo. To bylo radosti a úsměvů na dětských tvářích. Společně jsme si přichystali slavnostní tabuli, na kterou jsme prostřeli vánoční cukroví od našich šikovných maminek a uvařili si čaj. Při jeho popíjení a ochutnávání výborného cukroví jsme si povídali o vánočních tradicích a zvycích, které jsou nedílnou součástí Vánoc. Skřítkové poté pomocí pantomimy jednotlivé zvyky předváděli a ostatní spolužáci hádali, o jakou tradici jde. Při poslechu vánočních písní přišel ten nejočekávanější okamžik -  rozdávání a rozbalování dárečků. Společným zpěvem koled jsme ukončili besídku a přesunuli se do MFC, kde na nás čekal animovaný film "Tonda, Slávka a kouzelné světlo", který vyprávěl o kamarádství, fantazii a odvaze dvou jedinečných dětí. Plni krásných zážitků jsme  odcházeli domů, kde na nás čekají Vánoce s naší milovanou rodinou.

p. uč. Staňková