Masopust u Skřítků

8. 2. 2024

V měsíci lednu jsme se se Skřítky v hodinách českého jazyka, hudební výchovy, výtvarné výchovy a pracovních činností věnovali tématu „ Masopust – karneval“. Četli jsme a pracovali s texty, které popisovaly  zvyky, tradice, význam a původ masopustu, vyprávěli si zážitky z karnevalů, které děti v minulosti zažily. Skřítkové zavzpomínali na své masky, ve kterých trávili karnevalové radovánky. Poté je v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností  ztvárňovali. Nyní nám zdobí a zkrášlují naši třídu. Zkusili jsme si také vyrobit škrabošky – karnevalové masky podobné těm, které mívají lidé slavící karneval v Riu de Janeiru. Velice se nám povedly. Zpěvem a hrou na hudební  nástroje jsme navozovali masopustní atmosféru, která nám vykouzlila dobrou náladu a úsměvy na tvářích. Na „Rozloučení s masopustem“ jsme si připravili masopustní čepice, které si Skřítkové nasadí v den průvodu 13. února. Tím zakončíme naše téma „Masopust“, které nás provázelo zimními dny. Nyní se začneme chystat na toužebně očekávané jaro a s ním spojené jarní radovánky.

p. uč. Staňková