Píšeme dopis svým nejbližším (Skřítkové)

8. 2. 2024

V únoru se Skřítkové v hodinách českého jazyka dali do psaní dopisu pro své blízké příbuzné, kamarády. Než se pustili do jeho psaní, připomněli jsme si, co vše o dopisu víme – nesmí nám chybět oslovení a ukončení podpisem, datum a místo jeho vzniku. Zopakovali jsme si, kdo je adresát a kdo odesílatel. Pak už nezbývalo nic jiného, nežli si vybrat svého adresáta a začít psát. A že to byla práce nelehká. Nakonec se nám všem povedlo napsat krásný dopis i s obrázkem. Doma si Skřítkové za pomoci rodičů zjistili správnou adresu příjemce, aby dopis někde nezabloudil a doputoval do správných schránek. Ve škole si děti obálku opatřily poštovní známkou, adresou a dopis tak mohl být odeslán zvolených adresátům. Teď už budeme jen čekat, zda někomu z nás nepřijde odpověď.

p. uč. Staňková