Slavíme "Den svatého Patrika"

19. 3. 2024

V úterý 19. března se všichni žáci z Ležákovky oblékli do zeleného sportovního oblečení, aby mohli oslavit Saint Patrick´s day. Jde o oslavu irského patrona, svatého Patrika. I naši Skřítkové se k těmto oslavám připojili. V tělocvičně na nás čekalo krásné překvapení v podobě sportovních disciplín, které pro nás připravili Parlamenťáci společně s žáky druhého stupně. V úvodu jsme si vyslechli krátké povídání o tomto svátku, a poté začalo zábavné sportovní dovádění pod názvem "Za duhou je ukryt poklad". A opravdu, za duhou se ukrýval poklad v podobě sladké odměny za splněné sportovní aktivity (např. akrobatická chůze na lavičkách, přeskakování vody na kruhách, prolézání švédskou bednou, překážková dráha na žebřinách se střelbou na branku, skákání v pytli, přetahování provazu,.. ), které se dětem líbily a bavily je. Závěrem na nás čekalo kreativní tvoření, kdy si každá třída vyrobila svoji barevnou duhu z krepáku. A že se nám opravdu velice povedla. Tento den jsme si moc užili. Za to patří velké poděkování všem, kteří pro nás oslavu zeleného svátku připravili.

p. uč. Staňková