Obsahová náplň rodičovské schůzky

16. 4. 2024

1. Klima třídy – děti si navzájem pomáhají, při skupinových činnostech spolupracují, občasné drobné neshody, které jsou řešeny ihned. V případě potřeby je rodič informován o vzniklé situaci a jejím řešení. Pozor na sociální sítě - komunikace dětí mezi s sebou!
  2. Čtvrtletní práce z M (proběhla dnes 16. 4.), z ČJ ve středu 17. 4.
  3. Informace pro rodiče vám budou posílány primárně prostřednictvím elektronické ŽK. Prosím o potvrzování přečtených zpráv. Pro nepřítomné žáky bude přehled učiva zasílán nyní pouze prostřednictvím elektronické ŽK.
  4. Zkrácení výuky - dne 18. 4. 2024 z důvodu konání zápisu do prvních a přípravných tříd bude výuka zkrácena. Děti končí v 11:40 hodin (po čtvrté vyučovací hodině). Poté žáci odchází do školní družiny a na oběd nebo domů.
  5. Návštěva expozice hmyzu - Muzeum tropických motýlů a brouků v Hlinsku – podrobnější informace o termínu návštěvy a placení budou včas zaslány (vstupné 50 Kč).
  6. Sběr papíru – sbíráme časopisy, noviny, knihy a karton svázaný zvlášť. Podrobnější informace ohledně termínu sběru budou včas zaslány. Sběr papíru bude probíhat v měsíci dubnu nebo květnu.
  7. Dne 1. 5. a 8. 5. státní svátek.
  8. Dne 8. 5. akce Vítězný drive na golfovém hřišti ve Svobodných Hamrech na podporu praktických a speciálních tříd ZŠ Ležáků. Zúčastní se vybraní žáci se ŠD. Jste srdečně zváni.
  9. Školní výlet 28. 5. 2024 – výlet na Macochu do Moravského krasu. Předpokládaná cena 550 Kč. Může být i vyšší, vše záleží na počtu zúčastněných žáků (dle toho se bude rozpočítávat cena dopravy). Podrobnější informace s návratkou viz samostatný tiskopis.
  10. Dne 4. 6. focení tříd a jednotlivců. Při nepříznivém počasí náhradní termín 6.6.
  11. Dne 21. 6. Anglické divadlo v MFC. Podrobnější informace o ceně vám budou včas zaslány.
  12. Domácí příprava na výuku – prosím o spolupráci při domácí přípravě na výuku (příprava diktátů z učebnice, kontrola domácích úkolů – zda dítě úkol vypracovalo, jeho úhlednost, ……, kontrola školních pomůcek (pera, fixy, pravítka, kružítko, lepidlo, učebnice a sešity,…), četba knih (dvě knihy za pololetí).
  13. Tělesná výchova – mít sportovní oblečení a boty na pobyt venku. Za příznivého počasí budeme chodit ven na hřiště.
  14. Omlouvání žáků – včasné zapisování omluvenek do EŽK.
  15. Prospěch a chování žáků individuálně.

p. uč. Staňková