Halloweenské hrátky u Skřítků

31. 10. 2023

Mezi dětmi každým rokem stoupá zájem o slavení Halloweenu. Jinak tomu není ani u Skřítků. V den slavení tohoto svátku  31. října jsme si v naší třídě vytvořili halloweenské prostředí. Děti se oblékly do strašidelných kostýmů a rázem se ocitly v halloweenské dílničce. Jejich hlavním úkolem bylo vyrobit co nejstrašidelnější dýni, kterou si jen dovedou představit. Abychom si na vyrobené strašidelné dýně mohli „pořádně posvítit“ a prohlédnout si je, společnými silami jsme si vyrobili svítilnu z větší dýně, kterou jsme vydlabali, vyřezali a společně zapálili. A že se nám opravdu moc povedla. Po zásluze nás čekaly chvíle plné her a soutěží. Začali jsme hrou „Halloweenské otázky“. Hlavním cílem bylo pomocí otázek rozesmát zástupce strašidel protihráčského týmu, který na každou položenou otázku musel odpovídat pouze jedním slovem (např. dýně, duch,..) a snažit se neusmát.  Při této hře jsme si užili spoustu legrace. Hrou „Halloweenské závody „ si strašidla prověřila svoje matematické schopnosti a dovednosti. Po třídě byly ukryty kartičky s násobilkou, které děti musely co nejrychleji najít a vypočítat. Vyhrálo to družstvo, které mělo nejvyšší součet výsledků najitých příkladů. Nechybělo ani halloweenské čtení a zábavná práce s textem. Za odměnu  a dobrou práci v dílničkách všechna zúčastněná „strašidla“ dostala odměnu v podobě sladkých pavoučích bonbónů a malou dýni k dalšímu domácímu tvoření. Náš halloweenský den jsme zakončili návštěvou tělocvičny, kde na nás čekalo mnoho dalších krásných a zábavných her  (Mumie, Pyramida z duchů, Pavučina, Opičí dráha, Hod na dýni, Čarodějnický kotlík), jež pro nás přichystali žáci druhého stupně pod vedením paní učitelek anglického jazyka. Za to jim patří velké poděkování. Tento den jsme si všichni moc užili, a teď už nezbývá nic jiného, nežli se těšit zase za rok.

p. uč. Staňková