Zdravá a nemocná příroda – výtvarná soutěž

9. 11. 2023

Skřítkové se i letos zapojili spolu s ostatními třídami naší školy do výtvarné soutěže "Zdravá a nemocná příroda", kterou pořádá Pardubický kraj. Tvořili jsme na téma "Vliv člověka na zdraví přírody". Nejprve jsme si s dětmi povídali o přírodě a vlivu každého z nás na životní prostředí. Když  jsme usoudili, že informací  máme dostatek, začali jsme tvořit. Skřítkové si mohli vybrat motiv, který je jim nejbližší. Někteří malovali planetu Zemi, které se dotýkají dvě lidské ruce. Jedna znázorňuje negativní dopad lidské činnosti na naši planetu a druhá krásný a zdravý vztah k ní. Další téma bylo podobné, kdy cílem tvorby bylo znázornění správného a nesprávného přístupu člověka k přírodě a jeho dopadu na naši krajinu. Posledním námětem bylo výtvarné vyjádření „Matky Země“ obklopené zdravou a nemocnou přírodou. Děti měly ze svých výtvorů velikou radost. Bylo velice těžké vybrat za naši třídu výkresy, které nás budou reprezentovat. Do soutěže bylo tento rok z naší třídy odesláno šest výtvarných „děl“ – Viktorky, Kristýnky, Románka, Adrianky, Elišky Netolické a Adélky. Držme dětem pěstičky. I vy se můžete podílet na hlasování o nejhezčí obrázky na webu pomahameprirode.cz, které bude odstartováno začátkem měsíce prosince.

p. uč. Staňková