Vánoční posezení u Ptáčat

22. 12. 2023

Konečně se v pátek 22.12. Ptáčata dočkala. Nastal poslední den školy před Vánoci. Zpříjemnili jsme si ho posezením u "vánoční tabule" a stromečku. Uvařili jsme si čaj do hrníčků, nachystali si cukrovíčko na vlastnoručně vyzdobené vánoční ubrousky a mohlo se začít. Nejprve jsme si povídali o vánočních tradicích. Od každého jsme se dozvěděli, jaké jídlo děti večeří o Štědrém dnu. Večeří se kapr, řízky, vinná klobása, losos, bramborový salát, bramborová kaše, rybí polévka, prostě jen a jen samé dobroty. Dále jsme si povídali o tom, jak se u dětí rozbalují dárky. Někdo postupným rozbalováním dárků od nejstaršího člena rodiny po toho nejmladšího, někdo přerozdělováním dárků na kupičky pro každého, u většiny probíhá hromadný "útok" na dárky. S dětmi jsme si připomenuli nejen důvod slavení Vánoc, narození Ježíška v Betlémě, ale i další vánoční zvyky a tradice. Následoval zpěv vánočních koled, které jsme se během prosince naučili. Můžete se do nich i zaposlouchat.
Po koledách došlo konečně na to, na co se děti nejvíce těšily, že předají svým kamarádům dárečky a pod stromečkem si najdou dárečky i pro sebe. I já s paní asistentkou jsme děti obdarovaly a děti obdarovaly nás. Za všechny dárečky moc děkujeme, potěšily nás. Děti se ze všech dárků také hodně radovaly, se vším si hned hrály, ukazovaly si, co dostaly, holky se parádily, klici zkoušeli stavět lego nebo točit "káči".

A když jsme se dost potěšili s dárečky, uklidili jsme třídu a vydali se do kina na vánoční promítání animované pohádky Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023). Dětem se pohádka líbila, dobro a láska v ní opět vyhrála nad zlem a nenávistí, a to přece patří k Vánocům.

Přejeme všem klidné prožití Vánoc a v novém roce hodně zdraví, štěstí a lásky.

p.uč. Burešová, p. asist. Kudláček Boháčová

VIDEO: