Sluneční soustava u Ptáčat

12. 1. 2024

V prvouce jsme se v prosinci a lednu učili o neživé přírodě. Už jsme se minule pochlubili našimi pokusy. Všichni už vědí, z čeho je složený vzduch, kdy se voda mění v páru a kdy v led, co je to koloběh vody v přírodě, jak vzniká půda, že je Slunce nejbližší hvězda a s planetami tvoří sluneční soustavu, a spoustu dalších vědomostí.
Ve čtvrtek si pro nás připravil překvapení Vojtík. Přinesl nám ukázat, co dostal od Ježíška. Z tašky jsme postupně vyndávali 3D modely všech planet sluneční soustavy a umisťovali je na plánek sluneční soustavy. Přečetli jsme si všechny zajímavosti a s překvapením zjišťovali, jak dlouhý je den na jednotlivých planetách a jak dlouho jim trvá, než oběhnou Slunce. Bylo to moc pěkné a Vojtíkovi děkujeme za obohacení naší hodiny prvouky.

Ve čtvrtek 18.1. nás čeká návštěva vzdělávacího centra Planeta Hlinsko.

p. uč. Burešová