Skřítkové a Ptáčata ve „Vzdělávacím centru Planeta Hlinsko“

18. 1. 2024

V měsíci prosinci se Skřítkové a Ptáčata věnovali v hodinách prvouky neživé přírodě. Zabývali jsme se neživými součástmi přírody: voda, vzduch, půda, teplo a světlo pocházející ze Slunce. Pro snadnější pochopení učiva jsme s dětmi prováděli různé pokusy, zhlédli zajímavá a naučná videa o naší planetě Zemi, Slunci a sluneční soustavě. Své získané vědomosti jsme si šli prověřit do „Vzdělávacího centra Planeta Hlinsko“, které jsme společně navštívili ve čtvrtek 18. ledna. Unikátní vzdělávací centrum poskytlo žákům interaktivní formou zábavný pohled na procesy a úkazy, které se odehrávají na planetě Zemi. Skřítkové i Ptáčata si tak zároveň mohli rozšířit své vědomosti týkající se jednotlivých sfér planety Země – poznávání litosféry, atmosféry a hydrosféry. Návštěva vzdělávacího centra byla pro nás přínosná a velice se nám líbila.

p. uč. Burešová