Zakončení plaveckého výcviku

24. 1. 2024

Ve středu 24.01.2024 se třeťáci rozloučili s plaveckým výcvikem. Deset lekcí uteklo jako voda. Na předposlední lekci musely děti předvést své plavecké dovednosti  - splývání na vodě, styl prsa, styl znak, potápění a lovení puku, skok do vody po nohách nebo skok šipka. Někteří už to zvládli zcela samostatně, někteří ještě potřebovali plavecký pásek či kolečka na ruce. Za odměnu pak děti čekaly různé plavecké soutěže družstev.
Na poslední lekci děti čekalo vytrvalostní plavání stylem prsa bez plaveckých pásků. Zde jsou vidět velké rozdíly v plaveckých dovednostech. Zaznamenaly jsme 700 uplavených metrů, ale také 350 m, 30 m, nebo 0 m. U všech dětí ale musíme ocenit jejich velkou snahu naučit se plavat, nebát se vody a být si brzy jistý jako ryba ve vodě. Paní plavčice děti také pochválily a předaly jim za jejich plavecký výcvik Mokré vysvědčení. Příští rok se s nimi zase sejdeme a budeme znovu trénovat, do té doby mohou děti zavítat kdykoli s rodiči do bazénu a předvést jim, co umí, nebo se zdokonalovat ve svých plaveckých dovednostech a překvapit tak příští rok paní plavčice! Hodně štěstí při plavání!

p. uč. Burešová, p. uč. Staňková