Novinky z naší třídy pro letošní školní rok

4. 9. 2023

Prázdniny utekly jako voda a z nás se staly třeťáci. I letos nás čeká spousta nových vědomostí a učení, ale doufám, že i spousta legrace a zábavy.
A jaké máme novinky pro letošní rok:

• Nastoupila k nám do třídy nová žákyňka Marika z Ukrajiny. Děti ji hezky přivítaly a především holčičky se ji snaží zapojit do dění ve třídě. Nejvíce se nám to zatím daří v tělocviku. :-)

• I letos si děti budou muset opět hlídat svou přípravu na vyučování (domácí úkoly, sešity, učebnice, pracovní učebnice, pomůcky apod.) a připravovat se podle rozvrhu. Budeme si zapisovat, kolikrát v měsíci něco zapomenou, ale protože každý někdy zapomíná, bude jim každý měsíc čtyřikrát odpuštěno, popáté už dostanou mračouna za zapomínání a budou se muset zlepšit. Pokud si v předchozím měsíci „našetří“ nezapomínání, mohou ho jednou použít jako žolíka v následujícím měsíci :-), popř. zachránit žolíkem svého kamaráda.
  • Zadané domácí úkoly si budou děti zapisovat do notýsků - ÚKOLNÍČEK. Musí ho proto nosit každý den.
  • Letošní novinkou bude PAMĚTNÍČEK – děti si do něj budou vlepovat základní poučky a přehledy učiva z Čj a M pro lepší přehled a snadnější orientaci v učivu.

• Prvouka – děti si budou do sešitu vlepovat základní informace o probíraném učivu, které po nich budu vyžadovat při ověřování jejich vědomostí.

• Další novinkou bude angličtina 3x týdně. Paní učitelky je seznámí s průběhem vyučování a taky svými požadavky. Děti už letos budou v angličtině nejen mluvit, ale i číst a psát. Slovíčka si budou zapisovat do SLOVNÍČKŮ.

• Každý den budou děti číst – z čítanky nebo vlastní knížky v prvním pololetí si základní informace o přečtené knize budou děti zapisovat do ČTENÁŘSKÉHO DENÍČKU (název knihy, autor, ilustrátor, kde se děj odehrává, hlavní postavy, obrázek), a poté nám o ní vyprávět. Od druhého pololetí napíší o knize i pár jednoduchých vět. Letos budou děti odevzdávat 2 přečtené knížky za 1. pololetí a 2 přečtené knížky za 2. pololetí. Prosím, abyste vybírali už knížky odpovídající jejich věku – leporela, či knížky o 10 stránkách nebudu brát v potaz. V dětské knihovně vám jistě rádi poradí vhodné knížky. Děkuji za pochopení.

V případě jakýchkoli nejasností, pochybností nebo stížností mě neváhejte kontaktovat osobně, telefonicky, e-mailem. Vše společně vyřešíme a zvládneme.

Děkuji Vám předem za Vaši spolupráci, trpělivost, vstřícnost, za pomoc dětem s učením a pevné nervy a věřím, že i třetím školním rokem společně hladce „proletíme“ jako Ptáčata.

p. uč. Burešová