Halloweenský den u Ptáčat

31. 10. 2023

Halloweenský den u nás ve třídě začal angličtinou. Děti v krásných stašidelných kostýmech míchaly různé lektvary z roztodivných ingrediencí a vše zapisovaly a zakreslovaly na pracovní list. V následujících hodinách ČJ a M jsme se pustili do plnění úkolů ze 3D dýně. Za správně splněný úkol děti získávaly "krvavé oko" - skleněný kamínek. V mezičase si u toho ještě stihly vyrobit několik duchů z papírových kapesníčků. Po splnění všech dýňových úkolů si jednotlivé části dýní vystřihly, slepily a odnášely si krásnou 3D dýni. Paní učitelka měla pro děti připravené ještě černé plechovky (dětem je s láskou nabarvil Ondra), které si děti mohly halloweensky vyzdobit podle své fantazie. Vyrobily si tak hezkou plechovku třeba na pastelky, nebo úschovnu na všechny získané "krvavé oči". Všichni plechovku vyzkoušely i jako hudební nástroj (viz video). Všichni si za šikovnost vysloužili dýňové samolepky a sladkosti.

Ze třídy jsme se přesunuli do tělocvičny, kde pro nás paní učitelka Stachurová a vybrané děti z 2. stupně připravily zábavné soutěže a krásně všechno vyzdobily. Děti se tak prošly přes obří pavučinu plnou lapených zvířátek, procházely dýňovou slalomovou dráhou a na lžíci nesly oko, trefovaly se kroužky na dýně, schazovaly kelímky duchů, snažily se ze spolužáka umotat mumii, hledaly zatoulané pavouky v mísách s různými náplněmi a samozřejmě nemohlo chybět kousání do zavěšených jablek - ovšem tentokrát mnohem sladší kousnutí, protože jablíčka byla vyměněná za domácí donuty! Byly výborné (říkaly děti)! A závěrečný společný taneček makareny byl taky skvělý. :-)

Všem dětem z 2. stupně a paní učitelce Stachurové moc děkujeme za krásně strávený halloweenský čas!

VIDEO - PLECHOVKOVÝ KONCERT PRO ONDU - https://youtu.be/phh_xWe7l0Y

p. uč. Burešová