Čertovské dopoledne a návštěva pekla

11. 12. 2023

V úterý  5. prosince se naše škola proměnila na školu pekelnou. Čerti byli všude, kam oko dohlédlo. Na chodbách školy se ozýval cinkot řetězů a děti z přípravných tříd navštívil Mikuláš v doprovodu andělů a čertů. V každé třídě Mikuláš v knize hříchů objevil nějaké to zlobidlo, ale většinou chválil a naděloval zdravé skladkosti. Mikuláše a jeho doprovod jsme přivítali písničkou.

Tímto ale čertovské dopoledne ještě neskončilo. Pro naše předškoláčky byla připravena dílnička, kde si děti vyrobily čertíka. Součástí dopoledne byl i čertovský turnaj, zaměřený na pohybové hry. První disciplínou byl hod bramborou do pekelného kotle. Následoval skok v pytli, který čerti používají na polapení hříšníků. Aby děti prokázaly svoji obratnost, byl turnaj zakončen slalomem s bramborou na pálce. Čertovské dopoledne sklidilo úspěch.

Čekáni na tento den jsme si zkrátili povedeným výletem do Pekla Čertovina. Podívejte se na fotky, jak se dětem na výletě i ve škole líbilo.

p. uč. Albrechtová, p. uč. Hubená