Kurz bruslení u předškoláčků

14. 12. 2023

Od poloviny října děti obou přípravných tříd absolvovaly kurz bruslení. Předškoláčci se učili vše od úplných základů. Jak se správně rozjet, zatočit a v neposlední řadě i zabrzdit. Samozřejmě se během jednotlivých lekcí trénovalo koordinační a balanční cvičení a hrály se nejrůznější hry. Mezi nejoblíbenější patřila populární hra Na ovečky a vlka, kdy si děti procvičovaly hlavně pohotovost reakce a vyhýbání se. Zpočátku výuka probíhala s podporou hrazdiček. Mnozí si během pár lekcí bruslení ale natolik osvojili, že hrazdičky na konci kurzu již nebyly třeba. Na poslední lekci mezi malé bruslaře zavítal klaun, který rozdával úsměvy na všechny strany a pozvedl zakončení kurzu netradičním směrem. Za absolvování kurzu děti dostaly krásné medaile, které s nadšením přijímaly. Výuka probíhala na zimním stadionu v Hlinsku. Děkujeme za podporu rodičům.

p. uč. Albrechtová, p. uč. Hubená