První týdny u Včeliček

23. 9. 2023

Společně prožité chvíle s novými žáčky byly ve znamení poznávání se navzájem. Hráli jsme různorodé hry, při kterých se děti učily zapamatovat jména svých spolužáků a lépe se tak včlenit do kolektivu. Děti se seznámily také s prostředím školy a třídy a s radostí tak poznávaly hračky a další školní vybavení. Učili jsme se hrou nejen barvy s jejich odstíny, ale také spočítat se navzájem, rozlišovat pojmy malý x velký, vytleskat své jméno podle slabik, vybarvovat dle pokynů první omalovánku a procvičovat jemnou motoriku prostřednictvím navlékání korálků či stříhání papíru při výrobě prvního výtvoru – sluníčka a muchomůrky. Naučili jsme se také první společné písničky a básničky. Otevřeli jsme poprvé „Skřítkovský“ sešit, ve kterém jsme zdárně plnili zadané úkoly. Zúčastnili jsme se i první mimoškolní akce – letové ukázky dravců a sov od společnosti Seiferos. Během poučného představení jsme se seznámili s různými druhy dravců a sov a dozvěděli se o nich řadu zajímavých informací. Společně s dětmi jsme také vyrazili na obhlídku okolí školy a navštívili blízká sportovní a dětská hřiště. Zavítali jsme také do přírody a ze všeho hezkého kolem jsme vytvořili přírodní obrázky. Doufáme, že se dětem první týdny školičky líbily tak, jako nám – Hanče, Katce, Báře a Daně.

p. uč. Hubená