Veselé logohrátky - logopedická prevence hravě

23. 1. 2024

Od začátku října probíhá pro zájemce z řad předškoláků a žáků 1. a 2. tříd logopedická prevence. Je realizována pod vedením speciálně vyškolených logopedických asistentek. Skládá se z hravých cvičení zaměřených na rozvoj artikulačních a dechových schopností nezbytných pro zdokonalování vyjadřovacích dovedností. Děti si při logohrátkách rozšiřují slovní zásobu a tím zlepšují své komunikační schopnosti. Logopedická prevence současně přispívá i k rozvoji sluchového a zrakového vnímání, paměti a pozornosti. Všechny činnosti provázejí rozmanité hry, motivační pohádky, obrázky, básničky, písničky a především zábavné logopedické pomůcky - bublifuky, frkačky, brčka, peříčka, míčky apod. Děti se do všech aktivit rády zapojují a užívají si při nich spoustu legrace!

p. uč. Hubená