Ať si mrzne, ať je zima, zimní sporty ty jsou prima

30. 1. 2024

V přípravných třídách jsme prožili týden na téma - zimní sporty. Při denních výchovně vzdělávacích činnostech jsme se zaměřili na poznatky o zimě. Děti se seznámily s různými druhy sportů pomocí obrázků a videí. Říkali jsme si, jaké sportovní náčiní se při těchto sportech používá, ale i to, že při sportování je nutné dbát na své zdraví a bezpečnost, nakonec jsme si náčiní pomocí vatových tyčinek vytečkovali. Děti vytvořily koláž zimních sportovců a naučily se nová zimní říkadla s pohybem.

Na závěr týdne jsme uspořádali olympiádu v tělocvičně. Děti se seznámily se znaky olympiády, kterými jsou olympijský oheň, kruhy, vlajka, hymna. Některé zimní sporty si děti prakticky vyzkoušely. Jednalo se o biatlon, hokej, lyžování a udržení rovnováhy na snowboardu. Poslední disciplínou bylo bobování, které jsme si užili venku na sněhu. Olympijské hry se dětem líbily. Všem sportovcům moc gratulujeme! :-)

p. uč. Albrechtová, p. uč. Hubená