Bezpečně do školy

27. 9. 2023

V posledním zářijovém týdnu jsme se seznámili s novým tématem ,,Bezpečně do školy“. Každé ráno nás čeká cesta do školy a s tím i několik křižovatek, přechodů a možnost různých komplikací. Formou her jsme se s dětmi seznámili se základními pravidly silničního provozu, vysvětlili jsme si význam semaforu, jaká barva co znamená a ukázali jsme si některé dopravní značky, které jsme třídili podle tvaru a barvy.

Pomocí didaktických kartiček a interaktivní tabule jsme si představili různé dopravní prostředky a použili jsme i hmatovou krabici. Také jsme si dopravní prostředky roztřídili podle toho, jestli jezdí po zemi, létají ve vzduchu nebo plují po vodě. Vyrobili jsme si silnice, auta a semafory. Děti tyto činnosti moc bavily.

Získané informace jsme si prakticky procvičili na dopravním hřišti při jízdě na odrážedlech a koloběžkách. Ověřili jsme si, jak důležitá je v silničním provozu nejen opatrnost, ale i vzájemná slušnost. Společně jsme si užili pěkný týden.

p. uč. Albrechtová, p. uč. Hubená