Výlet do Pardubic

20. 2. 2024

Ve čtvrtek 15. února jsme společně s dětmi ze 3. A podnikli výlet autobusem. Navštívili jsme Východočenské muzeum v Pardubicích a dozvěděli se spoustu zajímavostí z historie města. Pro naše předškoláčky byl připraven výukový program s názvem Zažij Pardubice. Program dětem přiblížil, jaký byl život na počátku minulého století.  Prostřednictvím zábavných hraček, originálních her, vzácných předmětů a zajímavých staveb mohly děti poznávat celou sbírku všemi smysly. Výstava děti velice bavila a s radostí plnily všechny úkoly. Nejprve dostaly hádanku – pojmenovat předměty na obrázcích a rozhodnout, který z nich je nejstarší, a který naopak nejmladší. Děti tak poznávaly tank, dělo, letadlo, žárovku, mobil či kočár. Správným vyřešením úkolu obdržely kufřík, se kterým mohly „vycestovat“ o 100 let zpátky. Úkolem bylo najít a umístit do svého kufříku 10 stejně barevných obrázků. Děti tak s nadšením spolupracovaly a prohledávaly každý kout expozice. Nakonec se všem zdárně podařilo  všechny obrázky nalézt. Každý kufřík byl totiž svým obsahem věnován jiné oblasti z historie Pardubic. Podívali jsme se s nimi tedy do obchodu s potravinami, k závodní motocyklové dráze, k Taxisovu příkopu pro koně, do divadla či kina. Nakonec si děti mohly celé muzeum samy probádat. Velice se jim líbila pozorovací věž továrny, šroubovací auto, domeček pro panenky, poznávání přírodnin a věcí dle čichu a hmatu či závodění s odrážedly. Nechyběl ani tvořivý koutek, kde si děti navrhly a vyzdobily svůj vlastní interiér bytu. Po návštěvě muzea následovala procházka po valech pardubického zámku, kde jsme mohli obdivovat krásné pávy. Výlet do Pardubic se nám všem moc líbil. Chtěli bychom poděkovat paní Podroužkové za zprostředkování nevšedního zážitkového dopoledne!

p. uč. Hubená