Exkurze do muzea v Hlinsku

29. 2. 2024

S dětmi z přípravných tříd jsme se vypravili hlineckého muzea na jedinečnou výstavu ,,S hračkou kolem světa“ , která představuje část sbírky dřevěných hraček Ing. Františka Kyncla tentokráte ze zahraničí. Sbírka dřevěných hraček sběratele Ing. Františka Kyncla u nás nemá obdoby. Jde o jednu z největších soukromých sbírek dřevěných hraček konce devatenáctého a dvacátého století v Česku, kterou shromáždil za více jak padesát let. Vedle českých hraček sbíral také hračky zahraniční. Ve sbírce jsou zastoupeny hračky z Evropy, Asie, Ameriky, Afriky a Austrálie. Dále jsme měli možnost si prohlédnout výstavu s názvem „Řemesla“, kde jsme viděli mnoho zajímavých exponátů z dob našich předků. Na závěr jsme si poslechli orchestrion, který děti doslova uchvátil. Děkujeme paní Adéle Mensové za vřelé přijetí a komentovanou prohlídku.

Po prohlídce muzea jsme navštívíli cukrárnu, která dětem vykouzlila úsměv na tváři.

p. uč. Albrechtová, p. uč. Hubená