Hravé učení se sv. Václavem

30. 9. 2023

Ve středu 27. 9. jsme si s dětmi v přípravné třídě připomněli Den české státnosti a svátek sv. Václava. Děti se hravou formou seznámily s patronem naší země a získaly tak spoustu zajímavých informací. Shlédli jsme pohádku Jak to bylo na svatého Václava, povídali si v kroužku, protáhli tělo při cvičení motivovaném tímto českým světcem. Dále jsme dle hmatu poznávali dvacetikorunovou minci, na které je sv. Václav zobrazen, a sluchem rozlišovali slova, která začínají stejnou hláskou V jako Václav. Ve „Skřítkovském“ sešitě jsme plnili úkoly a v pracovním listě pomáhali sv. Václavovi najít cestu z bludiště. Před pobytem na čerstvém vzduchu jsme se „proměnili“ v krále a královny a na hlavu si nasadili vlastnoručně vyrobené koruny. Dětem se hravé dopoledne líbilo a s radostí plnily zadané úkoly.

p. uč. Hubená