Od povolání k masopustu

8. 3. 2024

Čím budu, až budu velký? Tuto otázku jsme si pokládali s dětmi v přípravných třídách a snažili se jednotlivá povolání hravou formou přiblížit. Užili jsme si u toho spoustu legrace a něco nového se naučili! Přiřazovali jsme k profesím předměty, které lidé ke své práci potřebují. Jako malíři jsme malovali, jako muzikanti zpívali a hráli. Dále jsme se vžili do role modelářů a konstruktérů a zkoušeli stavět stavby pomocí netradičních materiálů a modelovat barevné obrázky. Ani pohybově jsme nezaháleli a v tělocvičně rozhýbali těla prostřednictvím sportovních disciplín. Nakonec jsme si ve školní kuchyňce upekli domácí houstičky, na kterých jsme si moc pochutnali! V dalších dnech jsme se věnovali masopustu a zábavným aktivitám, které k němu bezpochyby patří. Děti se seznámily s významem této folklorní tradice a s hlavními postavami masopustního průvodu. Prostřednictvím rozmanitých činností zdokonalily svoji zručnost, hudební a výtvarné cítění a další potřebné dovednosti. Do všech aktivit se děti s radostí zapojily.

p. uč. Hubená