Městská policie u předškoláčků

6. 10. 2023

V úterý 3. 10. navštívila naše přípravné třídy Městská policie Hlinsko. Objasnila dětem náplň práce policistů a zároveň připomněla zásady bezpečnosti v silničním provozu. Děti si nadšeně prohlédly policejní auto i s jeho vybavením. Nejvíce je zaujala pouta, u kterých nechyběla praktická ukázka. Dále děti viděly neprůstřelnou vestu, dva druhy obušků, vysílačku, zdravotnické vybavení, tzv. „botičku“ v praxi či záchytné zařízení na volně pobíhající psy. Formou zvídavých otázek si děti procvičily nejen tísňová telefonní čísla, ale i další znalosti. Všem se tato netradiční návštěva moc líbila. Děkujeme městské policii za jejich ochotu a čas! Ve třídě jsme dále policejní téma doplnily hravými a tvořivými činnostmi, do kterých se děti rády zapojily.

p. uč. Hubená