Barevný podzim u Včeliček

15. 11. 2023

Podzim přinesl mnoho námětů na hravé aktivity s našimi předškoláčky. Během rozmanitých činností se děti dozvídaly zajímavosti ze světa zvířat a přírody. V blízkém okolí školy poznávaly stromy, keře a podzimní plody. Ve třídě tvořily, zpívaly, četly pomocí obrázků, pilně plnily úkoly v pracovních sešitech a hrály veselé hry. Z jednotlivých činností si děti vyzkoušely tvoření z kaštanů, kresbu ježků, frotáž listů, obtiskování ovoce, výrobu pestrobarevných dráčků, dramatizaci pohádky O veliké řepě, uvolňovací cviky na tabuli a psací destičky, zpívání písní s rytmickým doprovodem - Ježci, Máme draka, Bubáci, Pod naším okýnkem aj. Povídali jsme si také o rodině, která se dětem povedla ztvárnit při výrobě domečků. Protože se nám blíží zimní období, nezapomněli jsme si připomenout ani sv. Martina. Vytvořili jsme hezké koníky, podnikli venkovní Svatomartinskou stezku a naučili se novou píseň Martine, Martine. Uvidíme, zda se sv. Martin na bílém koni brzy objeví…Podívejte se sami, jak veselo u nás ve třídě bylo. Děti si za své snažení zaslouží velkou pochvalu!

p. uč. Hubená