22. 4. 2024

DEN ZEMĚ je svátek, který se po celém světě slaví 22. dubna. Tento den si připomínáme, jak je pro nás Země důležitá. I my žáci 1. A  jsme si připomněli, že každý z nás může pro naši Zemi něco udělat.  Během školního dopoledne jsme řešili úkoly, které se týkaly  lesa – jaká zvířátka žijí v lese, čím se živí, co se smí a nesmí v lese dělat a jak se zachovat při nálezu srnčete, malého zajíčka nebo ptáčete.  Dále jsme si zopakovali, jak třídit odpad – co patří do různě barevných kontejnerů, případně co je potřeba odvézt do sběrného dvora. Téma ochrany přírody se prolínalo učivem, které běžně probíráme každý den – čtení s porozuměním, psaní, sčítání a odčítání do 20.  Nakonec jsme se pustili do výtvarné činnosti, v které budeme tento týden ještě pokračovat.

p. uč. Vodičková