Projektový den ke Dni vzniku samostatného československého státu

20. 10. 2023

V pátek 20. října proběhl na naší škole projektový den ke Dni vzniku samostatného československého státu.  Žáci deváté třídy připravili pro prvňáčky z I.A a I.B k tomuto tématu mnoho úkolů a aktivit.

Seznámili jsme se se státními symboly naší země, pojmem demokracie a významnými prezidenty československé republiky jako byl T. G. Masaryk a Václav Havel. Je samozřejmostí, že se nezapomnělo ani na našeho současného prezidenta Petra Pavla. S pomocí deváťáků jsme si vyrobili z papíru a špejle státní vlajku, poskládali puzzle malého a velkého státního znaku. Vyzkoušeli jsme si práci u interaktivní tabule, kde jsme plnili další zajímavé úkoly. Zvláště nás zaujala tvorba vlastního znaku, všichni jsme se u tabule nadšeně vystřídali. V závěru jsme si zazpívali naši státní hymnu Kde domov můj. V další části školního dodpoledne jsme se přemístili do tělocvičny, kde jsme si trochu zasportovali. Žáci deváté třídy pro nás připravili opičí dráhu, hod míčem na švédskou bednu a štafetu. Všichni jsme zvítězili, a proto jsme si zasloužili sladkou odměnu. Žákům deváté třídy i jejich paní učitelce moc děkujeme za netradičně strávené dopoledne a zábavné aktivity, které pro nás přichystali. Těšíme se na další setkání s našimi staršími kamarády!

p. uč. Vodičková