ORGANIZACE VÝUKY NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

26.8.2021

Ve středu 01. 09. 2021 bude vyučování ukončeno po první vyučovací hodině, tedy v 8.45 hodin.

• Neplatí pro přípravnou třídu – výuka v přípravné třídě bude ukončena v 12:00 hodin.
  • Prvňáčci se po první hodině společně se svými rodiči a třídní učitelkou seznámí s budovou školy (náhrada za zrušený den otevřených dveří).

PROSBA ŠKOLY:

Rodiče doprovázející děti zařazené do přípravných tříd a rodiče prvňáčků prosíme, aby při vstupu do školy měli zakrytá ústa (respirátor FFP2, KN95).

V případě rodičů žáků vyšších ročníků prosíme o omezení vstupu do budovy školy (pouze z nezbytných důvodů). Děkujeme.

Ve čtvrtek 02. 09. 2021 budou v rámci prvních dvou vyučovacích hodin vyřešeny veškeré třídnické záležitosti spojené se zahájením školního roku. Od třetí vyučovací hodiny bude probíhat výuka dle stanoveného rozvrhu.

Od pátka 03. 09. 2021 bude výuka probíhat v přípravných třídách a všech třídách základní školy, s výjimkou 1. ročníku, podle stanoveného rozvrhu.

V prvních třídách bude výuka upravena následovně:

• v 1. týdnu (35. týden) 2 vyučovací hodiny, tj. do 9:40 hodin
  • v 2. týdnu (36. týden) 3 vyučovací hodiny, tj. do 10:45 hodin
  • od 3. týdne (od 37. týdne) výuka probíhá podle rozvrhu, , tj. do 11:40 hodin

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY VE STŘEDU 1. 9. 2021

Ve středu dne 01. 09. 2021 bude provoz školní družiny pouze v čase od 07:00 do 12:00 hodin. Neplatí pro děti zařazené do přípravné třídy základní školy.

SCREENINGOVÉ TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Testování dětí zařazených do přípravné třídy a žáků školy (dále jen „žáků“) antigenními testy GENRUI.

• Ve škole proběhne preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3x po sobě dle následujícího harmonogramu:

1. září 2021 – žáci všech tříd s výjimkou žáků 1. ročníků a dětí zařazených do přípravných tříd

2. září 2021 – žáci 1. ročníků a děti zařazené do přípravných tříd

6. září 2021 – žáci všech tříd

9. září 2021 – žáci všech tříd

• V případě, že se dítě zařazené do přípravné třídy základní školy nebo žák školy dostaví v den určený pro testování do školní družiny před začátkem vyučování (ranní družina), bude otestován až ve škole společně s ostatními spolužáky.
  •  Pokud nebude dítě nebo žák školy přítomen testování na začátku vyučování a přijde do školy později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu. Svůj příchod do školy ohlásí v kanceláři školy (vedení školy nebo účetní – hospodářka školy).
  • V případě testování dětí zařazených do přípravné třídy základní školy, žáků 1. – 3. ročníku prvního stupně základní školy a žáků tříd zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona je umožněna asistence třetí osoby (zákonný zástupce, popř. zákonným zástupcem pověřená osoba, která s asistencí souhlasí).

Testování nepodstupují:

• děti a žáci školy, kteří splnili podmínky stanovené pro bezinfekčnost
    po očkování a očkování doloží (14 dnů po plně dokončeném očkování);

• po prodělaném onemocnění COVID-19 doloženém lékařským potvrzením (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na COVID-19);

• doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě  (Ag test ne starší 72 hodin, PCR ne starší 7 dnů);

• osoby vyjmuté z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, kognitivní poruchou nebo se závažnou alternací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav to neumožňují; osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest, a jsou schopny tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením – tyto osoby jsou však povinny mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvedeno,
    že dotyčná osoba nemůže mít nasazen žádný ochranný prostředek dýchacích cest
    ).

Pravidla nošení ochranného prostředku dýchacích cest:

• děti a žáci školy nosí ochranný prostředek ve společných prostorech školy
    nebo školského zařízení (v případě, kdy jsou usazeni, ochranný prostředek mít nemusí).

G   Pokud se dítě nebo žák školy screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví (v případě dětí zařazených do přípravné třídy a žáků 1. ročníků se nošení ochrany dýchacích cest dne 1. září řídí pravidly nošení ochranných prostředků jako při negativním výsledku testu).

Režimová opatření pro netestované děti a žáky školy:

• povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole
    a školském zařízení (tedy ve třídě při výuce a ve společných prostorách školy);

• nesmí cvičit ve vnitřních prostorech (převlékají se s odstupem od ostatních osob a nesmí použít sprchy);

• nesmí zpívat;

• používají hygienické zařízení určené školou či školským zařízením pouze
    pro děti a žáky školy, kteří nepodstoupili preventivní antigenní testování;

• v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů musí sedět v lavici
    nebo u stolu a dodržují rozestup od ostatních osob minimálně 1,5 metru (netýká se dětí a žákům, kteří mají stanovenu výjimku z povinného nošení ochrany dýchacích cest).

Právě se děje

8.5.2024

Vítězný drive 2024 - charitativní turnaj

Srdečně zveme všechny na charitativní turnaj na podporu praktických a speciálních tříd ZŠ Ležáků "VÍTĚZNÝ DRIVE 2024" , kter