Základní škola Hlinsko,

Ležáků 1449, Hlinsko 539 01

red@zslezaku.cz

ID datové schránky: ntmmmd9

TECHNOhrátky - soutěž "Řemeslo doma na prázdniny" (6. - 9.tř.)

18.6.2024

„Řemeslo doma na prázdniny“ – soutěž pro žáky základních škol
Velkou oblibu si získaly především minulé tři ročníky soutěže Řemeslo doma v letech 2020, 2021 a 2023, které nabídly jedinečnou galerii skvělých výrobků v provedení mimořádně šikovných mladých kutilů. Také v roce 2024 připravili organizátoři dvanáctého ročníku TECHNOhrátek další výzvu pro zručné kreativce – tentokrát s podtextem „Řemeslo doma na prázdniny“.
Soutěž „Řemeslo doma na prázdniny“ má prakticky shodné podmínky jako v předcházejících letech. Je jen lehce tematicky pozměněná a jejím posláním je oslovit studenty, aby využili především dvouměsíční období letních prázdnin a zapojili se svými nápady a rukodělnou činností.

• Termín soutěže: červen – 15. říjen 2024
• Cíl soutěže: V
ytvořit jakýkoliv vlastnoruční výrobek, který má vztah k technickým či jiným odborným dovednostem. Může být vyroben z kovu, papíru, plastu, textilu nebo jiného materiálu v domácích podmínkách, tj. v rodinných dílnách, garážích, obývacích pokojích či kuchyních.
• Soutěžní tým:
Může ho tvořit jednotlivec nebo maximálně dva žáci, přičemž každá zúčastněná škola může přihlásit až pět výrobků.
• Kategorie:
Kategorie základních škol bude rozdělena na podkategorie 6.-7. třída, resp. 8.-9. třída.
• Přihlášení do soutěže:
Zájemci zašlou nejprve fotografie svých prací na e-mailovou adresu technohratky@klickevzdelani.cz nejpozději do 15. října 2024. Zpráva přitom musí obsahovat jméno autora, název díla a jeho stručný popis, název školy a specifikaci třídy.
• Hodnocení:
Nejlepší artefakty v obou podkategoriích určí na základě bodování speciální porota složená ze zástupců odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje, Centra celoživotního vzdělávání Pardubického kraje, krajské Hospodářské komory, regionálního zastoupení Svazu průmyslu a dopravy ČR, společnosti Agrovenkov, regionálních médií a organizátorů projektu. Na Facebooku bude vyhodnocen pouze vítěz hlasování veřejnosti, který získá nejvyšší počet „lajků“ (podmínkou je, aby tyto hlasy pocházely z platných facebookových účtů registrovaných v České republice).
• Odměny pro soutěžící:
Autoři nejlepších prací získají věcné ceny například v podobě elektrotechniky, poukázek do specializovaných IT e-shopů, akupřístrojů, hodnotných knih nebo filmových CD.
• Vyhlášení výsledků:
Uskuteční se letos v prosinci v sídle Pardubického kraje.

Na tomto odkazu můžete nahlédnout do loňské finálové galerie:

Právě se děje

21.6.2024

ORGANIZACE ZÁVĚRU ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

Čtvrtek 20. 06. 2022 - pedagogická rada (uzavření klasifikace za 2. pololetí šk.roku 2023/2024) Pátek 21. 06. 2022Ukončení vyučování:

18.6.2024

TECHNOhrátky - soutěž "Řemeslo doma na prázdniny" (6. - 9.tř.)

„Řemeslo doma na prázdniny“ – soutěž pro žáky základních školVelkou oblibu si získaly především minulé tři ročn&

6.6.2024

Zkušební test KET-Key English Test - IX. A

Dne 6.6.2024 si žáci devátého ročníku vyzkoušeli své znalosti z anglického jazyka. Podrobili se zkušebnímu test KET-Key English Test, k

5.6.2024

SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ - OBLASTNÍ KOLO v Chrudimi

Dne 5. 6. 2024 jsme se zúčastnili soutěže v první pomoci. Tuto akci pořádal Český červený kříž. Za ZŠ Ležáků soutěžilo družstvo IX.

4.6.2024

Soutěž čtenářské gramotnosti Čtenáři v MASce IV.

Představujeme Vám čtvrté pokračování soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Čtenáři v MASce IV.Vypracovali jsme dvě sady úkolů

3.6.2024

Pod olympijskými kruhy - Den dětí 2024

Celoškolní projekt s názvem „Pod olympijskými kruhy“ započal 14 dní před mezinárodním dnem dětí. Žáci se v rámci v