30.6.2015
* Video o rekonstrukci

Ve 26. týdnu (22.-26.6.) proběhne výměna okenních výplní ve třídách I. A, II.A, III.B a IV.A, třídy budou přesunuty do pavilonu 2. stupně. Průběžně probíhá výmalba učeben a chodeb v prostorách 1. stupně.
V týdnu od 25. 05. 2015 byla provedena výměna oken v části pavilonu 1. stupně (toalety, okna na chodbách).
Ve 23. a 24. týdnu proběhne výměna okenních výplní ve všech šatnách a ve třídách III.A a IV.B, třídy budou přesunuty do pavilonu 2. stupně. Z důvodu maximální zajištění bezpečnosti žáků konají všichni třídní učitelé 1.- 4. tříd v průběhu přestávek dozor.
V pavilonu školní družiny v průběhu 21. týdne byla dokončena výměna okenních výplní a bylo provedeno zateplení, včetně fasády. V těchto prostorách současně proběhlo malování interiéru a ve 23. týdnu proběhne výměna podlahové krytiny ve společenské místnosti a v kabinetu školní družiny.
Rekonstrukce tělocvičny byla již dokončena. Z důvodu stavebních prací na přístupové trase do tělocvičny bude i nadále tělocvična mimo provoz.
V pondělí 27.04.2015 byla zahájena další etapa zemních prací okolo pavilonu školní družiny a budovy, ve které je vestibul školy a šatny druhého stupně (strana přivrácená k letnímu sportovnímu areálu).
Stále platí přísný zákaz chození z obědů či na oběd po chodníku mezi tělocvičnou a letním sportovním areálem. Dále nezdržovat se v prostorách před školou, kde je instalován venkovní stolní tenis a dopravní hřiště v areálu ZŠ Smetanova.
Změny ve školní družině
Pro vstup do družiny a odchod z družiny využívají žáci a jejich rodiče hlavní vchod, boční vchod bude mimo provoz. Pro provoz družiny je využívána sborovna a vestibul. Šatna žáků 1. třídy je přemístěna do vestibulu, vpravo od hlavního vchodu (šatny 2. a 3. ročníků).
Likvidace azbestových prvků
V rámci rekonstrukce školy dojde k odstranění azbestových prvků z vnějšího pláště budovy školy. Veškeré úkony spojené s likvidací tohoto materiálu bude zajišťovat firma SITA CZ a. s., se sídlem Praha 2, Španělská 10/1073. Po domluvě se zřizovatelem a stavební firmou, která bude rekonstrukci realizovat, dojde k odstranění azbestových výplní až v průběhu hlavních letních prázdnin.
Stavební dozor: SONET Building s.r.o., Klicperova 1541, 53901 Hlinsko (Ing. Lucie Severýnová, tel.: 734 511 678)
Autorizované osoby : Ing. Marek Rauchfuss (za dodavatele), Petr Klinecký, Ing. Jaroslav Dvořák (za Město Hlinsko, odbor investic a majetku, tel.: 469 315 340)
Koordinátor BOZP: Jiří Kunc, Štrossova 1571, 530 03 Pardubice, Bílé Předměstí (tel.: 774 626 089)

Rekonstrukce školy
V letošním školním roce projde budova Ležákovky velmi výraznou změnou. V termínu od 01. 04. do 31. 08. 2015 bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce budovy školy. Během rekonstrukce dojde k odstranění azbestových prvků, které se lokálně nacházejí v obvodovém plášti budovy školy. Dále dojde k výměně okenních a dveřních výplní, k zateplení části střechy a celého obvodového pláště budovy školy společně s vytvořením nové fasády.
Investorem této investiční akce je zřizovatel školy - Město Hlinsko. Projekt „Zateplení ZŠ Ležáků Hlinsko“ bude financován 85% z Fondu pro regionální rozvoj, 5% ze Státního fondu životního prostředí a 10% z vlastních zdrojů zřizovatele.
Veřejná zakázka byla vysoutěžena za celkovou částku 16 264 924,00 Kč bez DPH a 5% rozpočtové rezervy. Na základě výsledků výběrového řízení bude rekonstrukci realizovat Stavební firma Libor Jindřichovský s. r. o. Demontáž a ekologickou likvidaci azbestových výplní z obvodového pláště budovy bude subdodavatelsky zajišťovat certifikovaná firma, která bude využívat technologických postupů pro tuto činnost stanovených, bude postupovat v souladu se zadávací dokumentací a s požadavky stanovenými v technických, ekologických, ale i hygienických normách.
Velká část prací bude probíhat za plného provozu školy. Práce však budou v průběhu celé rekonstrukce koordinovány tak, aby byla co nejméně narušena výuka. Pracovat se bude vždy ve vymezeném prostoru budovy školy. Žáci budou detailně poučeni o tom, jak se v prostorách, kde se pracuje, chovat.
O konkrétním postupu prací a všech opatřeních v souvislosti s prováděnými pracemi budou rodiče operativně informováni prostřednictvím webových stránek školy (www.zslezaku.cz) a žákovských knížek.
Vážení rodiče, chtěli bychom Vás požádat o pochopení a trpělivost během rekonstrukce budovy školy.
Ing. et Bc. Tomáš Louda, ředitel školy

Právě se děje

8.5.2024

Vítězný drive 2024 - charitativní turnaj