Základní škola Hlinsko,
Ležáků 1449, okres Chrudim

Ležáků 1449, Hlinsko 539 01

469 311 597

red@zslezaku.cz

ID datové schránky: ntmmmd9

Ležákovka v Londýně

12.11.2015
* fotky z Londýna
* video o pobytu v Londýně
Ve dnech 18. - 24. října se 20 žáků osmých a devátých ročníků Ležákovky v doprovodu učitelů anglického jazyka, Markéty Cupalové a Miloslava Štěrby, zúčastnilo jazykově vzdělávacího pobytu ve Velké Británii. Projekt byl finančně podpořen Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Ve dnech 18. - 24. října se 20 žáků osmých a devátých ročníků Ležákovky v doprovodu učitelů anglického jazyka, Markéty Cupalové a Miloslava Štěrby, zúčastnilo jazykově vzdělávacího pobytu ve Velké Británii. Projekt byl finančně podpořen Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.Školní zájezd do Londýna a jižní Anglie spojený s kurzy angličtiny byl zajištěn prostřednictvím CK Boca Pardubice. Náklady spojené s dopravou, ubytováním v hostitelských rodinách, stravováním, se službami cestovní kanceláře, zákonným pojištěním a komplexním cestovním pojištěním a výukou angličtiny byly hrazeny z projektu. Po celou dobu pobytu byly pro žáky zajištěny služby průvodce, který nás celý týden doprovázel a velmi poutavě informoval o všech navštívených místech.
První den, hned po příjezdu do Anglie, jsme věnovali Londýnu, tedy přesně St. Paul´sCathedral, MilleniumBridge, Tower Bridge, St. Catherine´sDocks, prohlédli jsme si korunovační klenoty v Tower of London a nultý poledník na Greenwich. Večer jsme se přesunuli do města Worthing, kde nás čekaly hostitelské rodiny.
Druhý den na nás dýchla atmosféra doby Jindřicha VIII. Prošli jsme palác a zahrady v Hampton Court. Odpoledne nás čekala výuka angličtiny ve vzdělávacím centru v městečku Southwick.
Třetí den jsme zahájili výukou angličtiny a odpoledne jsme se podívali na LancingCollege a PortchesterCastle.
Čtvrtý den nás čekala zastávka na jednom z nejkrásnějších míst na jižním pobřeží, kde moře z vápencových masivů vytvořilo celou řadu velkolepých útesů. Nejvyšší z nich je BeachyHead, pod kterým stojí maják, a západním směrem zářivě bílé útesy známé jako SevenSisters.
Odpoledne žáci absolvovali poslední část našeho jazykového kurzu, obdrželi certifikáty a poté nás přivítal Brighton, kterému se přezdívá Londýn na pobřeží. Podívali jsme se do mořského akvária SeaLife Centre, prošli úzké uličky zvané Lanes i typické molo z roku 1899, které láká návštěvníky svými zábavními podniky.
Poslední den jsme opět věnovali Londýnu. Prohlídku jsme zahájili na vyhlídkovém kole London Eye, pak prošli přes WestminsterBridge k budovám parlamentu, Big Ben, Downing street, vládní ulici Whitehall, vyfotili jsme se u stráže na koni - HorseGuards, posvačili v St.Jame´s Parku, podívali se na Buckingham Palace, prošli Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť a na závěr jsme si prohlédli muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s.
Příjemně unavení jsme večer nastoupili do autobusu a plni zážitků vyrazili směrem k domovu. Jazykově vzdělávací pobyt v Anglii se nám vydařil a doufáme, že se nám v budoucnu podaří tuto zkušenost dopřát i dalším žákům naší školy.
p. uč. Markéta Cupalová

Právě se děje

6.6.2024

Zkušební test KET-Key English Test - IX. A

Dne 6.6.2024 si žáci devátého ročníku vyzkoušeli své znalosti z anglického jazyka. Podrobili se zkušebnímu test KET-Key English Test, k

5.6.2024

SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ - OBLASTNÍ KOLO v Chrudimi

Dne 5. 6. 2024 jsme se zúčastnili soutěže v první pomoci. Tuto akci pořádal Český červený kříž. Za ZŠ Ležáků soutěžilo družstvo IX.

4.6.2024

Soutěž čtenářské gramotnosti Čtenáři v MASce IV.

Představujeme Vám čtvrté pokračování soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Čtenáři v MASce IV.Vypracovali jsme dvě sady úkolů

3.6.2024

Pod olympijskými kruhy - Den dětí 2024

Celoškolní projekt s názvem „Pod olympijskými kruhy“ započal 14 dní před mezinárodním dnem dětí. Žáci se v rámci v

31.5.2024

Přihlášky na náboženství 2024/2025

Milí rodiče,  přihlášky na náboženství na nový školní rok 2024/2025 jsou k vyzvednutí v kostele v Hlinsku, jsou také

17.5.2024

Srdíčkový den

V pátek 17. května se koná tradiční veřejná sbírka jarní Srdíčkové dny, kterou pořádá obecně prospěšná spole

16.5.2024

Seznam dětí zařazených ve školním roce 2024/2025 do přípravné třídy základní školy

Seznam dětí zařazených do přípravné třídy ve školním roce 2024/2025

8.5.2024

Vítězný drive 2024 - charitativní turnaj

Srdečně zveme všechny na charitativní turnaj na podporu praktických a speciálních tříd ZŠ Ležáků "VÍTĚZNÝ DRIVE 2024" , kter

19.4.2024

Zápis do 1. tříd a přípravných tříd

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 proběhl zápis do prvních a přípravných tříd. Všechny příchozí rodiče s dětmi vítali budoucí patro