Den otevřených dveří - Děkujeme všem návštěvníkům!

18.10.2014
* odkaz na video
Ležákovka si na sobotu 18. 10. si pro návštěvníky připravila zážitkovou plavbu. Vyzdobená loď vyplula v 9 ráno. Ze spánku všechny o půl desáté probudili zpěváci z Hlásku. Žákovské posádky si pro všechny návštěvníky připravily dopoledne plné vystoupení.Oslavu 30. výročí otevření Ležákovky jsme pojali v duchu plavby plavčíků na lodi. Na sobotu 18. října jsme připravili Den otevřených dveří s tematickým názvem „Jak to chodí na naší lodi, aneb život ve škole“, kde jsme chtěli budoucím prvňáčkům, jejich rodičům, absolventům naší školy, bývalým učitelům a ředitelům, ale i všem ostatním přítomným ukázat, co všechno naši žáci dovedou, co je baví. Celý program moderovali naši deváťáci, Karolína Burešová, Žaneta Petrlíková a Tomáš Vacek, kteří nás provedli celým dopoledním programem a patří jim za to náš velký obdiv. V úvodu všechny přivítal ředitel Ležákovky, Tomáš Louda, který všem popřál příjemně strávené dopoledne v naší škole. Pak následoval bohatý program, kde nechyběly scénky v hereckém podání našeho žáka, Davida Novotného, kterému snad žádná role nedělala problém. Poslechli jsme si školní pěvecké sborečky, Hlásek a Šviháky, pěvecké hvězdy naší školy Aleše Batelku, Míšu Adámkovou, Simonu Vobejdovou a Annu Dušánkovou, zpěváky, kteří nás všechny dokázali rozezpívat a rozhýbat v rytmu svých písniček. Zhlédli jsme krátké představení našeho divadelního kroužku, recitaci vlastní básničky v podání žáků 4. A s ukázkou pokusu s balónkem a taky taneční vystoupení žáků ze ZŠ praktické a speciální, která je naší nedílnou součástí. Nechyběl ani tanec od vítězek soutěže Talent Ležákovky, Violy Černé a Denisy Solničkové, a našich deváťaček, Nicoly Mrkvičkové a Pavlíny Říhové. Vystoupili i naši karatisté, bratři Hejdukové a Tomáš Hertl, kteří předvedli krátkou ukázku svého umění a pochlubili se svými medailemi a poháry získanými v různých soutěžích. Jakub Vacek zahrál na trubku a Gabriela Beranová s Adamem Krátkým předvedli své houslové umění. Závěr patřil učitelskému sboru, který zazpíval písničku o naší škole a popřál jí k jejím 30. Narozeninám. Na závěr jsme mohli naslouchat absolventce naší školy, Simoně Černé, která zazpívala řadu krásných písní. Doufáme, že se všichni dobře bavili a budeme se těšit na další společné setkání na další plánované akci naší školy, Vánoční těšení na Ležákovce dne 4. 12. 2014. Na závěr nesmíme zapomenout poděkovat všem žákům, kteří vystupovali nebo se jakkoliv podíleli na úspěšné oslavě 30. výročí založení Ležákovky.
Mgr. Michaela Stachurová, ZŠ Ležáků

Právě se děje

ZÁPIS DO 1. TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Ředitel základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Hlinsko, Ležáků 1449, okres Chrudim vyhlašuje