Projekt ODBORNÁ UČEBNA PŘÍRODOPISU ZŠ LEŽÁKŮ, HLINSKO byl spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je:

zlepšit materiálně – technické podmínky žáků pro osvojování vzdělávacího obsahu vzdělávacích oborů Přírodověda a Přírodopis (vybraných přírodních věd vyučovaných na 1. i 2 stupni základní školy), vytvořit kvalitnější podmínky pro soustavné rozvíjení dovedností žáků objektivně a spolehlivě pozorovat, experimentovat, vytvářet a ověřovat hypotézy o podstatě přírodní jevů, zlepšit zázemí a pracovní podmínky pro přípravu pedagogických pracovníků - vyučujících vzdělávacích oborů Přírodověda, Přírodopis (dle potřeb výuky i Prvouka) a současně vytvořit předpoklady pro využívání moderních technologií ve výuce s ohledem na bezpečnost a ochranu zdraví žáků v souladu s platnou právní úpravou, zřízení pracovního prostoru využívaného žáky při osvojování klíčových kompetencí z oblasti přírodních věd v podmínkách školní zahrady (instalace venkovního vybavení umožňujícího žákům věnovat se přímo v areálu školní zahrady výuce činnostního a badatelského charakteru).
Výsledkem projektu je naplnění klíčové aktivity přírodní vědy, konkrétně: modernizace odborné učebny přírodopisu; instalace venkovního vybavení na pozemku školy (posezení vytvářející základní pracovní prostor pro edukativní činnost žáků - každá sada bude samostatně tvořena jedním stolem a dvěma lavicemi).